Як виголовляють фіброцементні панелі EQUITONE

Виробничий процес

Загальна інформація

Фіброцемент знову став сучасним армованим матеріалом. Сукупність позитивних характеристик цього матеріалу виправдовує сучасні високі очікування щодо будівництва та дизайну. Ця технологія для фасадних панелей тепер ґрунтується набагатьох десятиліттях розробки, тестування та досвіду як у лабораторії, так і фактичного тривалого використання в реальному житті.

Фіброцемент

Усі фіброцементні панелі EQUITONE виробляються методом Хачека. Основна суміш складається з цементу, піску, волокон целюлози та води (автоклавний процес) або цементу, вапна, синтетичних волокон та води (процес природного дозрівання). Ці матеріали поєднуються до стану суспензії. Рідка суміш подається в бак, в якому циліндри, що обертаються, забирають частину матеріалу, частково видаляючи надлишок води. Ремінь проходить над поверхнею циліндрів та збирає тонкий шар складу майбутнього фіброцементу з поверхні кожного циліндра. Шаруватий матеріал, що утворився, проходить над вакуумним агрегатом, який витягує залишки води. Конвеєр, що рухається, доставляє сирий матеріал до формувального барабана, на який послідовно намотуються шари для отримання необхідної товщини кінцевого продукту. При досягненні потрібної товщини автоматичний обрізний ніж, вбудований у барабан, активується, і сирий лист потрапляє на конвеєр, який транспортує його до місця формування пакета листів. Сирі листки відокремлюються один від одного сталевими пластинами. Потім пачки листів надходять під прес, мінімальний тиск якого дорівнює 12 тонн. Такий високий тиск ущільнює панелі та надає необхідної високої щільності матеріалу. Потім сирі листи фіброцементу дозрівають або природним шляхом, або автоклаві.

Фіброцемент

Фіброцемент природного дозрівання

Найголовнішим сполучним елементом фіброцементу, одержуваного методом природного дозрівання, є Портландцемент. Щоб виявились кращі властивості цього матеріалу, до нього додаються інші компоненти, такі як вапно. В якості сполучних волокон, які надають міцності фіброцементу, додають синтетичні органічні волокна на основі полівініл алкоголю (PVA). Такі волокна застосовують у текстильній промисловості при виготовленні водовідштовхуючого «дихаючого» одягу та захисних пов'язок у медицині.

У процесі виготовлення панелей, такі волокна як целюлоза виступають як волокна, що фільтрують, а в масу сировини також потрапляє повітря, яке утворює мікроскопічні пори. Суміш обробляється методом Хачека, як зазначено вище. Після завершення процесу пресування панелі залишають на 28 днів для завершення процесу дозрівання фіброцементу в природних умовах. Цей складний процес змішування інгредієнтів, формування листів та подальшого дозрівання в результаті надає панелям EQUITONE [natura] неповторного природного вигляду, при якому крізь поверхню панелі добре видно волокна матеріалу. Багатошарова прозора плівка, що наноситься у виробничих умовах, забезпечує постійну високу якість панелей. Вона не стирається і стійка до УФ-променів. Високоякісне покриття наноситься також на задню поверхню панелі. Кожна готова панель проходить перевірку на відповідність стандартам якості та вимогам захисту довкілля.

На панель також можна наносити інше покриття, як, наприклад, високоякісну фарбу та стійке до впливу УФ-променів ПУ покриття.

Автоклавний процес

Автоклавний фіброцемент виготовляється з чотирьох основних елементів: цементу, кварцевого піску, волокон целюлози та води. Ця сировина поєднується до стану суспензії. Потім суміш проходить через машину Хачека, як зазначено на сторінці 30. Потім після стадії пресування стеки потрапляють у величезний автоклав, куди починає надходити пара. Після досягнення необхідної температури матеріал дозріває про- тягом заданого часу.

Відразу після вилучення з автоклаву панелі практично повністю демонструють необхідну міцність. Вони готові для подальших операцій фарбування та обрізання. Далі вони можуть бути упаковані та надіслані численним замовникам у різних країнах.

Загальна інформація

Незважаючи на існування відмінностей технологій – автоклавного та природного сушіння, їх кінцеві результати схожі. Існують незначні відмінності між панелями, але вони однаково добре пристосовані для використання у вентильованих фасадах.

Головна відмінність полягає у їхньому зовнішньому вигляді. Неможливо отримати природний вигляд панелі EQUITONE [natura] з видимим на поверхні волокном методом автоклавування. Також не можна домогтися унікальної текстури EQUITONE [tectiva] методом природного сушіння.

Колір

Колір панелей EQUITONE перевіряється через регулярні часові відтинки протягом усього виробничого процесу. При необхідності цей процес коригується, щоб гарантувати відповідність зовнішнього вигляду панелей. Для того, щоб визначити та описати варіанти кольору та тону, використовується міжнародно-визнана система кольорів від CieLab. Колір панелі можна визначити за допомогою параметрів а, b і L

Система CieLab складається з двох осей, «а» та «b», розташованих один до одного під прямим кутом та визначальних відтінок. Вісь «а» представляє ряд від зеленого до червоного. Вісь "b" представляє ряд від синього до жовтого.

Третя вісь показує яскравість "L". Вона перпендикулярна до осі «а», «b». Варіанти кольору класифікуються як Δ L, Δ а та Δ b. (Δ = дельта).

Колірні відмінності між панелями будь-якого фасаду не можуть бути повністю виключені. Тим не менш, правильні дії на місці, щоб уникнути можливих скарг, полягає в забезпеченні того, що всі панелі на одному фасаді з однієї партії, і весь матеріал замовлявся в розумні терміни. Перед фіксацією будь-які панелі з очевидною зміною кольору слід відкласти убік. При розгляді панелей рекомендується робити це з розумної відстані приблизно 3,0 м і з різних точок зору.

Колірні відмінності можуть бути підкреслені орієнтацією панелі, кутом огляду та впливом світла та вологи.

Для вимірювання кольору на місці можна використовувати спектро-гід пристрою від Byk-Gardner GmbH

Галерея зображень
Залишились питання?
Залиште повідомлення і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом

Контакти

Телефон
Електронна пошта
office@urbanexteriors.com.ua
Адреса
м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського 45, The Work

Зворотній зв'язок

Сайт https://urbanexteriors.com.ua використовує файли cookie для забезпечення працездатності сервісу, покращення навігації, можливості зв'язуватися за допомогою форми зворотнього зв'язку, для підвищення зручності роботи з сервісом.